Social Media Links Genius

  • درگذشت ایرج یزدانبخش

 

تنوع محصول: توليد انواع محصولات لاستیکی صنعت خودرو و ساير صنايع شامل بيش از 500 شماره فنی انواع محصول برای صنايع بزرگ خودروسازی، ريلی و قطار شهری، ساختمان و سازه های بزرگ، تاسیسات دریایی، فضای شهری و زمین بازی پارک ها، برق و الکترونيک و ساير صنايع، از ويژگی های سبد تولیدات گروه صنعتی پارت لاستیک است.

تنوع تکنولوژی: بهره‏ ‏مندی از طیف گسترده‌ای از ماشین آلات و تجهیزات برای توليد انواع محصولات از جمله انواع نوار لاستيکی، نوار لاستیکی فلزدار، نوار اسفنجی، نوار لاستیکی با پوشش فلوک (مخمل)، قطعات قالبی لاستیکی فلزدار و بدون فلز، شیلنگ‌های کم فشار، لوله سوخت، عایق بدنه و سایر محصولات اين حوزه، از مزايای منحصر بفرد ما است.

توان طراحی: تجربه چندین ساله در توليد دامنه متنوعی از محصولات در کنار آموزش و کسب مهارت از توليدکنندگان برتر محصولات لاستیکی در اروپا و آسیا و اخذ دانش فنی و همکاری مشترک و همچنین تکیه بر تحقیق و توسعه، ما را در رديف توانمندترین صنايع داخلی در زمينه طراحی و توليد محصولات جديد لاستیکی و پلاستیکی اين حوزه قرار داده است.

کیفیت پایدار: کسب رتبه های ممتاز از توليدکنندگان داخلی و خارجی و سازمان های نظارتی در بخش های مختلف صنعت، گواهی کيفيت ISOTS و استانداردهای داخلی بالا و تعهد عمیق به مشتریان، ما را قادر به توليد باکيفيت و پايدار در عرصه صنعت محصولات لاستیکی و پلاستیکی خودرو و سایر صنایع در ایران نموده است.

پژوهش و نوآوری: کارگروه سرمایه گذاری ‏های ریسک پذیر، با سیاست‌گذاری و هدایت فعالیت‌های لازم جهت توسعه و ارتقاء فناوری و تقویت بنیادِ دانش، تلاش می‌کند با بهره‌گیری از نیروهای انسانی متخصص، مبانی علمی روز، همکاری با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی و دانش موجود در کلیه واحدها، با رویكرد مدیریت دانش، پویایی را بیش از پیش سرعت بخشد.

آکاردئون

طرح نما به متنیمفهوم ولکانيزاسيون يا پخت: ولکانيزاسيون(پخت) فرآيندي است که در طي آن لاستيک خام کاملا به يک حالت الاستيکي کشسان تغيير مي کند. اين فرآيند که پليمر ها را از طريق محل هاي فعالشان درگير مي کند، همچنين پخت يا اتصال عرضي نيز ناميده مي شود.
همکنون لاستيک به ماده مهم اقتصادي و راهبردي تبديل شده است. در ايالات متحده ، مصرف سرانه لاستيک تقريبا 16.8 و در هندوستان تنها 0.22 است. صنايع حمل و نقل ، شيميايي ، برق و الکترونيک و همچنين فضايي همگن از مصرف کنندگان اصلي لاستيک هستند. وقتي توليد لاستيک طبيعي (کائوچو) بدليل تهاجم ژاپن به مناطق توليد لاستيک سنتزي کرد که به سرعت هم توسعه يافت. بطوري که در حال حاضر 88 درصد لاستيک مصرفي در ايالات متحده منشا سنتزي دارد. صنعت لاستيک موارد زير را شامل مي‌شود. توليد مواد اوليه لاستيک‌هاي سنتزي ، انواع گوناگون لاستيک ، واردات لاستيک طبيعي ، توليد افزودنيهاي لاستيک و نهايتا ساخت فراورده‌هاي لاستيکي. در ابتداي جنگ جهاني دوم وقتي توليد لاستيک طبيعي (کائوچو) بدليل تهاجم ژاپن به مناطق توليد لاستيک متوقف شد. ايالات متحده اقدام به ساخت واحدهاي توليد لاستيک سنتزي کرد که به سرعت هم توسعه يافت. به طوري که در حال حاضر 88 درصد لاستيک مصرفي در ايالات متحده منشا سنتزي دارد. بنابراين عموما لاستيکها را به دو نوع لاستيک طبيعي و لاستيک سنتزي طبقه بندي مي‌کردند. امروزه لاستيکها را به روشهاي مختلف دسته بندي مي‌کنند. کريستف کلمب دريافت که بوميان آمريکا با توپهاي لاستيکي بازي مي کنند. اشياي لاستيکي نيز از چاه مقدس مايا در يوکاتان بدست آمده بود. لاستيک ، تا جايي که مي‌دانيم محصول سرزمين آمريکا است ولي تنها از طريق انتقال آن به خاور دور و کشت در آنجا به اين حد توسعه يافته است. نام Rubber به معني پاک کن را پريستلي کاشف اکسيژن عنوان کرد. وي اولين کسي بود که قابليت لاستيک در پاک کردن اثر مواد را مشاهده کرد. مواد لاستيکي تنها نتيجه تلاش در جهت تفليحي و حفظ موادي چون افتيون ، بوتا‌دي‌ان و ايزوپرن بودند که از تقطير تخريبي لاستيک طبيعي بدست مي‌آمدند، بدين ترتيب راه توليد لاستيک سنتزي گشوده شد.با آغاز جنگ جهاني اول ، انواع نامرغوب لاستيک از دي متيل بوتا‌دي‌ان در آلمان و روسيه توليد شد. گو دير با کشف پخت لاستيک توسط گوگرد در سال 1839 به شهرت رسيد. اين کشف مشکل چسبانکي طبيعي لاستيک را حل کرد و آن را به صورت تجاري در آورد. بيشترين تغييرات به لحاظ تاريخي نتيجه محدوديت واردات لاستيک طبيعي به آمريکا بر اثر تهاجم نيروهاي ژاپني در سال 1941 بوده است. اين حرکت سبب پژوهش و ساخت انواع لاستيک‌هاي سنتزي طي سالهاي بعد شد.
ترموپلاستيك (به انگليسي: Thermoplastic) يا گرمانرم به پليمرهايي گفته مي‌شود كه با افزايش دما بدون تغيير شيميايي ذوب مي‌شوند. اين پليمرها را مي‌توان به دفعات ذوب و دوباره جامد نمود.چنين پليمرهايي در حالت مذاب مانند مايعات جاري مي‌شوند و از اين لحاظ با پليمرهاي داراي اتصالات عرضي متمايزند. گرمانرم‌ها در دماي بيش از دماي انتقال شيشه‌اي (Tg)خود، منعطف هستند. اغلب گرمانرم‌ها در دماي كمتر از نقطه ذوب خود حاوي مناطق بلوريني هستند كه بين نواحي آمورف قرار دارند. نواحي آمورف، ويژگي كشساني و نواحي بلورين، استحكام و صلبيت را به ماده مي‌بخشند. در دماي بيش از نقطه ذوب، نواحي بلورين از بين رفته و گرانروي به شدت كاهش مي‌يابد. گرمانرم‌ها را مي‌توان به طور پيوسته در چرخه ذوب/انجماد قرار داد. اين ويژگي، گرمانرم‌ها را قابل بازيافت مي‌سازد.
نوارهاي اسفنجي لاستيکي محصولاتي سبک و نرم مي باشند که در کاربردهاي مختلف آب‏بندي مانند درزگير، گردگير، لرزش گير مورد استفاده قرار مي گيرند محصولات اسفنجي لاستيکي با توجه به ويزگي هاي لاستيک داراي خواص و مزاياي متمايزي نسبت به ساير محصولات بوده که سبب بهبود و توسعه کاربرد صنعتي مي گردد. نرم بودن در کنار خاصيت ارتجاعي کاربردهاي بي نظيري را براي اين محصول رقم زده است. اين محصولات از استاندارد بالايي برخوردار مي باشند و مقاومت بالايي در مقابل دما و شرايط محيطي دارند(ويژگي هايي مثل عمر بالا، تراکم پذيري (خاصيت ارتجاعي) خوب، مقاومت عالي به ازن و اکسيداسيون)

گروه صنعتی پارت لاستیک

گروه صنعتی پارت لاستیک در سال 1364 با تاسیس اولین شرکت گروه آغاز به کار کرد. این مجموعه بزرگ صنعتی هم اکنون با بیش از 2000 نفر پرسنل و در قالب بیش از 12 واحد صنعتی و خدماتی مستقل مشغول به نقش آفرینی در عرصه اقتصادی کشور می باشد.

سبدی متنوعی از محصولات و خدمات شامل انواع نوارهای آب بندی لاستیکی و پلاستیکی، انواع لرزه گیر و ضربه گیر لاستیکی، شیلنگ های کم فشار، لوله های سوخت پلاستیکی، قالب، ابزار و ماشین های صنعتی لاستیک و پلاستیک، رنگ، رزین و حلال، انواع عایق بدنه و ماستیک، قطعات پلاستیکی و ... سهم عمده ای از بازار خودرو و سایر صنایع کلیدی کشور را به خود اختصاص داده است.

تلاش بی وقفه تیم ما در راستای ارتقاء دائمی تکنولوژی و دانش فنی، توجه ویژه به تحقیق و توسعه، تمرکز بر داخلی سازی و بهره گیری از استانداردهای تولید در کلاس جهانی بوده و ما را در زمره صنایع پیشرو در این حوزه قرار داده است. 

اخبار گروه

چهل روز گذشت ...

چهل روز گذشت!از آسمانی شدن مردی که به زمین آمده بود تا خوبی های خدا را منتشر کند و موزّع خیرخواهی و نیک خویی میان مردمان باشد؛عاشق مردی [...]

در فراق پدر- زنده یاد ایرج یزدان بخش

در فراق پدر- زنده یاد ایرج یزدان بخش بعد از وفات تربت ما در زمین مجویدر سینه های مردم دانا نزار ماست چگونه نغمه سرایم پدر، سپاس سپاسچگونه [...]

بازتاب رسانه‌ای درگذشت مرحوم ایرج یزدانبخش

درگذشت بنیانگذار گروه صنعتی پارت لاستیک، ایرج یزدانبخش، مدیر عالی و پدر معنوی گروه، بزرگ مرد صنعت استان و کشور، همزمان با شرایط خاص حاکم بر سطح جامعه [...]

افتتاح خط تولید مجموعه رام زير موتور و دسته موتورهای دناپلاس اتوماتيك ايران خودرو در شركت رينگ سازی مشهد و پارت لاستیک

مجموعه رام زير موتور و دسته موتورهای دناپلاس اتوماتيك ايران خودرو (DAE) در شركت رينگ‌سازي مشهد و پارت‌لاستیک طراحی و به مرحله توليد انبوه رسيد. ايكوپرس- در ششمين [...]

پارت لاستیک؛ برند برتر ششمین همایش برندینگ

پارت لاستیک برند برتر ششمین همایش برندینگ - مردادماه 1397 معرفی شد.​