Social Media Links Genius

چهلمین سالگرد تأسیس گروه صنعتی پارت لاستیک

چهلمین سالگرد تأسیس گروه صنعتی پارت لاستیک

چهلمین سالگرد تأسیس گروه صنعتی پارت لاستیک

در چهاردهم آذر ماه 1360 شرکت پارت لاستیک به همت والای جناب آقای ایرج یزدانبخش و همراهانشان تاسیس شد. امروز چهلمین سالگرد تاسیس خانواده بزرگ گروه صنعتی پارت لاستیک می باشد. این روز بزرگ را به همه بزرگوراران و همکاران عزیز تبریک و تهنیت عرض می نماییم. در راه توسعه اندیشه و ادامه مسیر خدمت بی منت برای ایران عزیز عهد و پیمان می بندیم و به روح بزرگ بنیان گذار عزیز پارت لاستیک درود میفرستیم. 

 

 

 

ادامه مطلب
بازدید مدیران ارشد ستاد توسعه و فناوری نانو از گروه کارخانجات پارت لاستیک

بازدید مدیران ارشد ستاد توسعه و فناوری نانو از گروه کارخانجات پارت لاستیک

در روز پنجشنبه مورخ 1400/07/22 دکتر سرکار به همراه تیم محترم ستاد ویژه توسعه و فناوری نانو با همراهی آقایان مهندس مهدی نجم آبادی (عضو هیئت مدیره مانو پارت) و مهندس الیاس جوادی ( عضو هیئت مدیره مانو پارت) و خانم مهندس هانیه میران موسوی  (کارشناس مسئول دفتر ارتباط با ستاد نانو، مانو پارت) از شرکت های بسپارسازه توس، عایق خودرو، همگرتوس و پویا گستر بازدید به عمل آوردند.

پیرو این بازدید، تیم محترم ستاد در بسپار سازه توس با میزبانی آقای مهندس خوش بزم ( مدیر مهندسی شرکت بسپار سازه توس ) به همراه تیم، انواع محصولات مهندسی گروه بسپارسازه توس از جمله کامپاندهای ضد حریق، تیغه برف پاک کن، کامپاندهای لاستیکی مهندسی شده و سایر محصولات دانشی و کارآمد این شرکت را معرفی کردند؛ و درارائه این محصولات به فناوری های دارای دانش و کاربردی اشاره شد و تیم محترم ستاد با امکانات این مجموعه فناورانه از قبیل دستگاه های تست آزمایشگاهی و خط تولید مناسب و نیروی انسانی متخصص آشنا شدند.

در مجموعه عایق خوردرو با میزبانی آقای  مهندس حسین یزدانبخش ( مدیر عامل عایق خودرو و عضو هیئت مدیره گروه کارخانجات صنعتی پارت لاستیک و مانو پارت) و تیم همراه آقای دکتر نور محمدی (مدیر واحد تحقیق و توسعه عایق خودرو)، آقای مهندس علیمردانی (مدیر واحد نگهداری و تعمیرات عایق خودرو)، به بازدید از خط تولید سقف خودرو، خط تولید کاتالیست خودرو و همچنین خط تولید محصولات مهندسی نظیر عایق های خودرو، انواع سیلر، بفل و چسب­های مورد استفاده در خودرو پرداخته شد؛ و همچنین در معرفی محصولات و تکنولوژی موجود در شرکت تولیدی عایق خودرو خاطر نشان شد که با وجود تیم تحقیق و توسعه متخصص و مستقر در شرکت، این مجموعه در سایر محصولات مهندسی از جمله انواع فوم ها، سیلرها، چسب ها و سایر محصولات پوشش دهی جزء نفرات اول ایران و رهبران بازار در این قبیل محصولات بوده و با ایجاد دانش فنی و داخلی سازی فرمولاسیون، این محصولات فناورانه را تولید و توسعه می دهند. درحین بازدید با توضیحات فنی آقای دکترنورمحمدی، آقای دکترسرکار با محصولات نانومقیاس فعلی شرکت عایق خودرو و محصولات جدیدی که اخیرا برای دریافت گواهینامه نانومقیاس معرفی شده اند، آشنا شدند.

تیم محترم ستاد توسعه و فناوری نانو در بازدید از گروه همگر توس با میزبانی آقای مهندس نجم آبادی ( مدیر عامل شرکت همگر توس و عضو هیئت مدیره مانو پارت) و تیم همراه، از انواع ماشین آلات دارای تکنولوژی پیشرفته و قالب های مهندسی دارای دانش، موجود در سالن تولید شرکت بازدید کردند، از جمله ماشین آلاتی که مشاهده شد ، ماشین اسمبلی کانکتورسوخت، وماشین کوتینگ رول تو رول، مورد استفاده در خط تولید باتری­های لیتیوم یون که به سفارش ستاد نانو بهمراه سه دستگاه دیگر این خط در همگرتوس طراحی و ساخته شده اند و همچنین درمورد سابقه همکاری شرکت با دانشگاه برای طراحی وساخت کامل سه دستگاه روبات صنعتی (6 درجه آزادی، دلتا و اسکارا) توضیحاتی ارائه گردید. درادامه خانم مهندس خسروی درمورد پروژه تولید باتری لیتیوم یون و اقداماتی که دراین حوزه تا کنون صورت پذیرفته و برنامه های آتی، توضیحاتی را به دبیرمحترم ستاد ویژه توسعه فناوری نانو که متولی تکوین باتری های قابل شارژ جدید در کشور هستند، ارائه دادند. در بخش تولید قالب­های مهندسی نیز با انواع قالب های پزشکی که منجر به تولید انواع سرنگ های پزشکی می­شود آشنا شدند. و تیم محترم مهمان تقریبا با کلیه فعالیت های دانشی و همچنین چگونگی انجام و گسترش فناوری و توسعه دانش این مجموعه آشنا شدند.

در ادامه دکتر سرکار به همراه تیم محترم از مجموعه پویا گستر بامیزبانی آقایان مهندس بخشعلی (مدیر عامل شرکت پویا گستر) و مهندس گنجی (مدیر کارخانه شرکت پویا گستر) بازدید به عمل آوردند. تیم محترم مهمان در این مجموعه نیز با انواع نوارهای لاستیکی مورد استفاده در خودروها آشنا شدند و با توجه به وجود دستگاه های مناسب برای تولید این نوارها، متوجه دانش به کار رفته در به روز رسانی و حتی گسترش ماشین آلات و تولید و توسعه محصولات این شرکت شدند. در ادامه در این شرکت، با همراهی مهندس سهیل یزدانبخش (عضو هیئت مدیره گروه صنعتی پارت لاستیک) با خط تولید باک سوخت خودرو آشنا شدند و از این خط تولید بازدید به عمل آوردند. و برخی پروژه های فن آورانه درجهت داخلی سازی مواد اولیه این فرآیند برای تیم ستاد تشریح گردید

از طرفی پروژه های استراتژیک و دانشی نظیر: تولید غشاها در مقیاس صنعتی، برای تیم محترم ستاد ارائه شد و خاطرنشان کردند که هدف نهایی این پروژه تشکیل پایگاه قطب غشاهای صنعتی، در ایران است.

همچنین پس از دریافت گواهی های نانومقیاس برای کامپاندهای لاستیک بسپارسازه، بدلیل استفاده از این مواد در محصولات این شرکت، تعداد محصولات دارای گواهی نانو مقیاس گروه بصورت تصاعدی افزایش خواهدیافت.

در آخر نیز اعضای محترم هیئت مدیره شرکت مانو پارت با ارائه مختصری شرکت مانو پارت را به طور کامل معرفی کرده و بخشی از فعالیت های فناورانه، از جمله: جذب و ایجاد تیم های دانشی جهت اجرای پروژه­هایی نظیر داخلی سازی اجزاء باتری شامل: کاتد، الکترولیت و سپریتور، و همچنین تشکیل مرکزی با رویکرد نوآوری باز، ایجاد فرهنگ کار گروهی و پرورش و شتابدهی استارت آپ های مختلف با همکاری کارخانه نوآوری با مدیریت آقای دکتر مکارم، و همچنین یاری دانشگاه های مختلف در کشور از قبیل دانشگاه تهران، دانشگاه شریف، دانشگاه فردوسی و ... برای استفاده از امکانات موجود در دانشگاه و بهره وری از دانش اساتید و متخصصین حوزه­های مختلف در قالب مشاوران پروژه، همچنین همکاری با پارک های علم و فناوری سطح کشور نظیر: پارک پردیس تهران و پارک علم و فناوری مشهد، و همچنین ارتباط و همکاری تنگاتنگ با آستان قدس رضوی نظیرصنایع پیشرفته رضوی با مدیریت آقای دکتر بهنام، را معرفی کردند

در این بازدید یک روزه دکتر سرکار و تیم همراه با مجموعه دانشی و توسعه محور گروه کارخانجات پارت لاستیک آشنا شده و متوجه ذهن باز، فناورانه و دانش طلب مدیریت ارشد مجموعه، مهندس ایرج یزدانبخش شده و تاکید ایشان و تیم همراهشان (اعضای محترم هیئت مدیره گروه) را در در اولویت تولید و ایجاد دانش بر تولید محصول درک کردند و همچنین ضمن خدا قوت به مدیران ارشد گروه کارخانجات پارت لاستیک، خاطر نشان کردند که گروه پارت لاستیک به عنوان قطب لاستیک در شرق کشور است و یک مجموعه قوی با پتانسیل بالا در ارائه، تولید و ایجاد دانش های مختلف در حوزه لاستیک، پلاستیک و مواد پیشرفته می باشد و با توجه به داشتن امکاناتی از قبیل تجهیزات و ماشین آلات به روز و همچنین منابع انسانی نخبه و متخصص مانند یک دانشگاه صنعتی عمل کرده و یکی از بازوهای قدرتی و دارای تکنولوژی در صنعت خودرو و سایر صنایع وابسته به شمار می­رود.

 

 

 

ادامه مطلب
رونمایی از سردیس "ایرج یزدانبخش"

رونمایی از سردیس "ایرج یزدانبخش"

در تاریخ ۲۳ شهریورماه، سردیس «ایرج یزدان‌بخش» با حضور احسان اصولی، رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و معاونان سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری در بلوار «ایرج یزدان‌بخش» در شهرک صنعتی توس رونمایی شد.

چندی پیش در کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد، تغییر نام بلوار حسن آباد به بلوار «ایرج یزدان‌بخش» مصوب شد و امروز از تابلو این بلوار و سردیس این صنعت‌گر مشهدی در حضور اعضای شورای اسلامی شهر مشهد معاونان شهرداری و خانواده این چهره شاخص، رونمایی شد.

مرحوم «ایرج یزدان‌بخش» از کارآفرینان و صنعت‌گران برجسته و بنیان گذار گروه پارت لاستیک نیز بوده است.

گفتنی است که این سردیس توسط اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ساخته شد.

منبع: شهرآرانیوز

ادامه مطلب
نامگذاری بلوار حسن آباد به نام ایرج یزدانبخش

نامگذاری بلوار حسن آباد به نام ایرج یزدانبخش

براساس مصوبه 30 اردیبهشت ماه سال 1399 در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد، بلوار حسن آباد به نام ایرج یزدانبخش نامگذاری شد.
این جاده شاهراه ارتباطی بزرگراه آزادی به سمت شهرک صنعتی توس است که در سال 99 بهسازی شده و طول آن 2200 متر میباشد.
ناهید فربدنیا، رئیس اداره نامگذاری معابر و تابلونویسی شهرداری مشهد در خصوص علت نامگذاری این معبر به نام ایرج یزدانبخش بیان کرد: ایرج یزدانبخش از کارآفرینان و بزرگ مردان صنعت خراسان رضوی و کشور بوده است.
او همچنین افزود: ایشان بنیانگذار گروه پارت لاستیک بوده اند. وی متولد ۱۳۱۹ در شهر نیشابور بوده و حدود ۲۰ سال در سمت کارشناس، مدیر کل و معاون مرکز آمار خدمت کرده است و بعد از بازنشستگی فعالیت خود را در بخش خصوصی آغاز کرده است، این شرکت در حال حاضر باعث اشتغال بیش از ۲۰۰۰ نفر گردیده است.
فربدنیا خاطرنشان کرد: ساخت سردیس این شخصیت بزرگ خراسان رضوی در دستور کار سازمان اجتماعی و فرهنگی است که پس از اتمام ساخت، از سردیس و تابلو بلوار ایرج یزدانبخش رونمایی می‌شود.
 
منبع: شهرآرا نیوز
 
ادامه مطلب

چهلمین سالگرد تأسیس گروه صنعتی پارت لاستیک

چهلمین سالگرد تأسیس گروه صنعتی پارت لاستیک در چهاردهم آذر ماه 1360 شرکت پارت لاستیک به همت والای جناب آقای ایرج یزدانبخش و همراهانشان تاسیس شد. امروز چهلمین [...]

بازدید مدیران ارشد ستاد توسعه و فناوری نانو از گروه کارخانجات پارت لاستیک

در روز پنجشنبه مورخ 1400/07/22 دکتر سرکار به همراه تیم محترم ستاد ویژه توسعه و فناوری نانو با همراهی آقایان مهندس مهدی نجم آبادی (عضو هیئت مدیره مانو [...]

یک سال گذشت ...

یک سال گذشت ... گروه صنعتی پارت لاستیک، روزهای دلتنگی را به یاد خوبی ها و مهربانی هایش سپری میکند ...

رونمایی از سردیس "ایرج یزدانبخش"

در تاریخ ۲۳ شهریورماه، سردیس «ایرج یزدان‌بخش» با حضور احسان اصولی، رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و معاونان سازمان اجتماعی و [...]

نامگذاری بلوار حسن آباد به نام ایرج یزدانبخش

براساس مصوبه 30 اردیبهشت ماه سال 1399 در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد، بلوار حسن آباد به نام ایرج یزدانبخش نامگذاری شد. این جاده شاهراه ارتباطی بزرگراه [...]